| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provided |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
|
Yuyao Guotai rubber and plastic Machinery Co. LTD Main products: plastic pipe extruder production line, plastic profile extrusion production line, wire/cable extrusion production line, plastic granulation unit and so on. Support to map to sample custom mold |
| brand name: | GuoTai |
| type: | rubber band machine |
| material: | TPR |
| voltage: | 380V/50HZ/3P(customized) |
| weight: | 2000-3000kg |
| capacity: | 50-150kg/h |
| warranty: | 1 year |
| quality: | high |
| price: | reasonable |
| original place: | YuYao,NingBo,China |
| contents: | extruder,water trough,wheel haul off machine, cutting machine |
| function: | excellent material, high capacity,long life |